• slide_01.jpg
 • slide_02.jpg
 • slide_03.jpg
 • slide_04.jpg
 • slide_05.jpg
 • slide_06.jpg
 • slide_07.jpg
 • slide_08.jpg
 • slide_09.jpg
 • slide_10.jpg
 • slide_11.jpg
 • slide_12.jpg
 • slide_13.jpg
 • slide_14.jpg
 • slide_15.jpg
 • slide_16.jpg
 • slide_17.jpg
 • slide_18.jpg
 • slide_19.jpg
 • slide_20.jpg

Původně jsem s Lubošem Stráníkem domlouval vystoupení na Svojšickém Podzimu 2024 s úplně jinou kapelou. Život však přináší různé změny, a tak jsem přijal Lubošovu nabídku na vystoupení skupiny Iva Hajnová band.

Kapela vznikla v letošním roce, když v listopadu 2023 oslovila manažerka Ivy Hajnové Luboše Stranďu Stráníka, jestli by pro Ivu nesestavil kapelu. 

Byla to určitá výzva, Luboš měl v záloze basistu, ale ostatní muzikanty ne.

Po půlročním zkoušení a výměny dvou muzikantů se sestava ustálila. Kapela je vlastně mladá, ale sestavená že zkušených, ostřílených muzikantů.

IH band 02

Iva Hajnová - zpěv

Vystudovala zpěv na Konzervatoři u profesorek N. Urbánkové a L. Nopové. Koncem 80. let reprezentovala ČR na festivalu Intertalent a po krátkých epizodách v pořadech s Pavlem Rothem, KTO i jinými se ustálila u sólového mikrofonu dámské skupiny Schovanky, později Nové Schovanky resp. Sally Rose Band. Od r. 2006 se stala pravidelným hostem skupiny Rangers.

Luboš Stranďa Stráník - ak. kytara, zpěv, kapelník

Charismatický muž s kytarou. Je v povědomí z řady uskupení především 36 let Stráníci, 4 roky Triolla.
K muzice ho přivedl otec, který mu dal do ruky kytaru a naučil pár prvních akordů. Ačkoliv nemá žádné hudební vzdělání, je brilantním kytaristou a autorem mnoha písní, které s člověkem opravdu pohnou.
Je také pořadatelem Setkání písničkářů a kapel Válcování u Strandi.

Luděk Smetana - el. a ak. kytara, el.ukulele. zpěv

Univerzální, multižánrový kytarista, který zahraje asi všechno. Prošel skupinami Čtyřlístek, Naspěch, ale také několika zábavovými kapelami.

Vláďa Adamský - basová kytara

S Martinem Rousem založil v roce 1996 rokovou kapelu Šántí. Člen skupiny Rolling Stones revival a Blanka Šrůmová band

Matěj Smetana - drums

Člen bigbandu LŠU

IH band 01

Repertoár je sestavený částečně z autorských a částečně z převzatých skladeb ve stylech country, folk-rock, beat, swing...


Hostem Svojšického Podzimu 2023 bude skupina Michal Tučný revival ze Rtyně v Podkrkonoší

Kapela vznikla v roce 2010 kolem charismatického muzikanta a milovníka písniček Michala Tučného - Františka Tichého.

Zakládajícími člany byli:

František Tichý - zpěv
Tomáš Bartoníček - klávesy
Radim Urban - el.kytara
Luboš Kult - basa
JIří Vlček - bicí
Láďa Prouza - doprovodná kytara
Pave Volf - vocál a foukačka

mt revival

Jako v mnoha jiných kapelách, proběhly i zde mnohé personální změny. V současném složení hraje kapela od roku 2013. Nejčastěji se měnil bubeník – na začátku byl Jirka Vlček, kterého vystřídal profi bubeník Olda Ševců, poté Dan Škoda a od roku 2017 do současné doby bubnuje Jirka „Kokoška“ Říha.

Další změny proběhly na místě kláves. Zakládajícího člena kapely Tomáše Bartoníčka vystřídal asi před 6 lety „jediný pilot v kapele“ Aleš Tauchman.

Nejsmutnějším okamžikem v existenci kapely byl před rokem a půl odchod frontmana a zakládajícího člena Františka Tichého, který byl duší a výraznou tváří revivalu. V jeho odkazu hraje kapela dál.

Na webových stránkách www.tucny-revival.cz můžete nalézt místa, kde již kapela vystupovala, např:

Porcinkule Hostinné
Děčínská kotva Děčín (Revival Fest)
Brno, Trutnov, Chrudim, Bánská Bystrica, Polsko.

Současné složení kapely:

Martin Skřivánek – zpěv, sólová kytara
Pavel Volf – zpěv, foukačka
Petr „Kočka“ Ilchman – zpěv, basová kytara
Aleš Tauchman – klávesy
Jirka „Kokoška“ Říha – bicí
Mirek „Loky“ Lokvenc – doprovodná kytara
Jarda Kult - banjo

Zvuk – Michal Šedivec

 

Bluegrasová a country kapela Poutníci hraje na naší scéně již od roku 1970.

Za 52 let existence se v kapele vystřídala řada muzikantů, z nichž někteří patřili a patří mezi to nejlepší, co české country a bluegrass mohou nabídnout.

Největších úspěchů dosáhli v letech 1979–1991, kdy byl členem skupiny kytarista a zpěvák Zdeněk Kalina, bendžista, skladatel a zpěvák Robert Křesťan a  mandolinista Pavel Petržela. Dalšími výraznými osobnostmi Poutníků byli zakládající člen skupiny František Linhárek, hráč na banjo Luboš Malina, banjista Svaťa Kotas nebo Jan Máca – mandolína a housle. 

V letech 1982 a 1983 skupina vyhrála plzeňskou Portu.

Poutnici old

V roce 1987 kapele vychází první deska a o rok později se vydává na úplnou profesionální dráhu v sestavě: kapelník, kytara František Linhárek; banjo, zpěv Robert Křesťan; banjo, housle a saxofon Luboš Malina; kytara, zpěv Zdeněk Kalina; mandolína Jiří Plocek; kytara Mirek Hulán; kontrabas, zpěv Jiří Pola a konferenciér Josef Prudil. Tato sestava patřila v historii k těm slavnějším. Vydala pět CD, navštívila spoustu zemí Evropy a dostala dvakrát ocenění za nejlepší neamerické CD roku v USA (1989 a 1990 od organizace SPBGM). Kromě toho odehrála kapela stovky koncertů po tehdejším Československu.

Od loňského roku hraje kapela v novém složení, kdy na banjo vystřídal  Petera Mečiara Petr Vošta, na mandolínu hraje Jan Máca, kytarista a zpěvák Jakub Bílý a služebně nejstarší Poutník Jiří Pola – Karas, kontrabasista a kapelník.

Poutnici

Za dobu svého působení vydala kapela šestnáct CD nebo LP, odehrála víc než 4 600 koncertů, absolvovala přez 130 zahraničních zájezdů.

Statistiky

Dnešní datum:

Svátek má:

Partneři

Partnerské festivaly PORTY

partner porty 24

Novinky e-mailem

asek CRo PA logo 1047 barv v8  webtom mart tlapnet radio folk Caravan park Pardubice