Hostem letošního Svojšického Podzimu bude skupina SEKVOJ.
Pražská trampská skupina působí již od roku 1981. To znamená že letos oslaví 30. výročí a stane se tak dalším hostem, který oslaví své třicátiny na pódiu Svojšického Podzimu.
Během svého působení skupina vydala celkem šest oficiálních hudebních nosičů. Sekvoj je, vedle řady dalších ocenění, dvojnásobnou držitelkou Porty z Ústí nad Labem, z let 1991 a 1992, šestinásobnou vítězkou Jizerské noty (pošesté 2010). Vedle řady dalších festivalů (samozřejmě i Svojšického Slunovratu) je také mnohonásobnou soutěžící i hostující účastnicí Zahrady, kde v r. 2007 obsadila 6. místo v soutěži o Krtečka.
V současnosti hraje SEKVOJ ve složení: Oldřich Dolejš : otec zakladatel, autor, zpěv, doprovodná kytara, foukací harmonika. Pavel Hurt : otec zakladatel, autor, zpěv, sólová kytara, průvodní slovo. Karolína Skalníková (od roku 2001) : zpěv, příčná flétna, krásný úsměv, rytmika. Emil Makal - Pinďa (od roku 2010) : zpěv, kontrabas a choreografie; zakladatel kapelních odborů. Dále také Karel Vidimský - Cimbura : kamarád Sekvojáků už před rokem 1981, od roku 2000 obstaravatel různých kapelních důležitostí; nezpívá a nesmí zpívat.
Více informací na www.sekvojmusic.cz.

Karel Vidimský - Cimbura : kamarád Sekvojáků už před rokem 1981, od roku 2000 obstaravatel různých kapelních důležitostí; nezpívá a nesmí zpívat