MarodHostem letošního Svojšického Podzimu bude skupina MAROD z Ostravy, vítěz loňského ročníku.
Název Marod vznikl zkrácením Matláškovic rodina.  Základ kapely totiž tvoří rodina Matláškových. Manželé Andrea "Ája", René "Racek" a jejich děti René "Tesák" a Alenka "Ali". Nepostradatelnou součástí kapely je i basista Luboš Vejmola, Rackův spolužák a spoluhráč, se kterým hráli ve studentské kapele „Ne-čas“.
Společné muzicírování Marodů  začalo na Trempském guláši 2008.  Celkem brzy se začali dostavovat i první úspěchy. V roce 2010 se jim podařilo probojovat do semifinále autorské Porty do Ústí nad Labem.  V roce 2011 na Folkování pod Ondřejníkem - 3.místo. V oblastním kole Porty 4.místo, Tesák získal ocenění poroty. Dále 2. místo na Náměšťské placce a konečně 1. místo na Svojšickém Podzimu.
Koncem října roku 2011 se jim podařilo získat volný víkend ve studiu Českého Rozhlasu Ostrava a natočili  své první CD, které dostalo název „Až děti vyrostou.“
V letošním roce na oblastním kole Porty získali co se dalo: 1.místo poroty, 1.místo za autorskou píseň  Stodolni a navíc Cena diváků. Na Festivalu trampských písní v Horním Jelení 3.místo poroty, cenu diváků a cenu za nejlepší autorskou skladbu za píseň  "Cassiopea".
Zajímavou informací je, že se zúčastnili ostravského kastingu ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT. Budeme jim držet palce.
Více informací hledejte na jejich webových stránkách www.matlaskovi.cz a na Facebookovém profilu.

Matláškovic rodina